Pyrenees ~ 1583 m.n.m.

Roc del Quer (Directísima) - C/D

4.5 | 33

Předpovídám počasí..
Převýšení: 350m
Parkoviště: 42.5677°, 1.5964°
Ferrata: 42.5669°, 1.5939°
1h 30min
doba
3min
nástup
40min
sestup
500m
délka

Popis

Opravit údaje

Charakteristika

Je to ferrata, která střídá chůzi s vzdušnějšími úseky. Začíná na silnici a rychle stoupá po dobře vybavené, dlouhé a kolmé stěně, která nás vede doleva, až se dostaneme na zajištěný choďák. Tato první sekce vyžaduje úsilí, které se bude zvyšovat, jak budeme stoupat.

Cesta nás vede klikatým traverzováním ke zdi, kde začíná druhá část. Zde začíná přituhovat, kramle jsou dále rozmístěné a nahnuté, což znamená, že se musíte natáhnout rukama a podepřít se nohama, často o přírodní skálu. Asi po pěti metrech stoupání najdete klíčové místo: velmi vzdušný bok napravo. Překonáním tohoto stupně stoupání pokračuje lehkým převisem.

Poté pokračujte ve stoupání asi patnáct minut, dokud nedosáhnete vyhlídky Roc de Quer, kde ferrata končí.

Příjezd

Andorra, město Canillo, silnice Carretera de Montaup. Parkoviště pod skálou nad kostelem Sant Serni.

Nástup

Nástup je hned z asfaltové silnice, u které je zelená deska s informacemi. Neplést si s cedulí a nástupem na Canal de la Mora! Nástup na Roc de Quer je níže. Cca 300m jižně od parkoviště. Poznávací bod je Vyhlídka nahoře, ke treré dolezete, takže ferrata začíná zhruba v místech pod ní na asfaltové silnici.

Sestup

Od vyhlídky se vydáme lesní stezkou na sever, poté na severovýchod a v prudkém klesání, kde se začne stezka orientovat na východ mineme výstup z ferraty Canal de la Mora. Pokračujeme po pěšince až na silnici.

Zajímavosti

Po absolvování ferraty na nás čeká krasná vyhlídka, která je nejspíš pro ferratisty zdarma, protože kasa je na opačné straně. Navíc jste atrakcí pro pozorovatele z vyhlídky.

Poblíž je i via ferrata Canal de la Mora obtížnosti B se svými dvěmi variantami a také velmi težká ferrata Roc del Gos o obtížnosti D/E.

(Více autorů)


33 vylezlo
4.5
24
6
2
1
0

Načítám hodnocení

Ferraty v blízkosti


vzdálenost: -km

vzdálenost: -km

vzdálenost: -km

vzdálenost: -km

Okolí

Booking.com

načítám mapu..

Hledat

Ferraty

Lezci

Články

Nic jsme nenašli