Totes Gebirge ~ 1890 m.n.m.

Schermberg Klettersteig Tassilo - D

4.5 | 105

Předpovídám počasí..
Převýšení: 600m
Parkoviště: 47.7551°, 14.0178°
Ferrata: 47.7189°, 14.0443°
3h
doba
3h 30min
nástup
4h
sestup
1km 700m
délka

Popis

Opravit údaje

Charakteristika

Nádherná horská ferrata, velice exponovaná, tisíci metrové skalní stěny, krásné prostředí. Ferrata je takřka bez kramlí, jen čisté lezení po skále.  Většina úseků B, místy krátké úseky obtížnosti C. Mnoho míst kde se dá pohodlně odpočinout. Ferrata je celkově cca. na tři hodiny a je v horském masivu, proto pozor na náhlou změnu počasí.

Příjezd

Přes Linz směr Graz, sjedete na Inzersdorf im Kremstal a přes kruhový objezd na Grunau im Amtal. Poté Habernau u hostince Jagersimmerl odbočit doleva na lesní zpevněnou cestu k  chatě Almtalerhutte. Cesta vede několik kilometrů kolem potoka, který několikrát křižuje a je bez problémů průjezdná. U chaty Almtalerhutte zaparkujeme.

Nástup

Od chaty Almtalerhutte širokou zpevněnou lesní cestou podle ukazatelů směr Welser Hutte. Po několika kilometrech vede cesta do lesa a mění se na pěšinu a začíná stoupat. Po dlouhém výstupu dorazíte na Welser Hutte, z které jsou krásné výhledy do údolí i na okolní skalnaté vrcholy. Na této chatě doporučujeme přespat a na ferratu se vydat až brzy ráno. Od chaty Welser Hutte jdete po značené cestě směr Grosser Priel, asi po 15 minutách z cesty odbočíte doprava k ferratě.

Sestup

Od vrcholového kříže po normální cestě směr Welser Hutte.

Zajímavosti

U chaty Welser Hutte jsou nedaleko cvičné ferraty obtížnosti B - D, krátké, zábavné, ideální pro nácvik a vyplnění volného odpoledne před přespáním na Welser Hutte.

(Více autorů)


105 vylezlo
4.5
63
33
9
0
0

Načítám hodnocení

Ferraty v blízkosti


vzdálenost: -km

vzdálenost: -km

vzdálenost: -km

vzdálenost: -km

Okolí

Booking.com

načítám mapu..

Hledat

Ferraty

Lezci

Články

Nic jsme nenašli