Verwall group ~ 988 m.n.m.

Klostertaler Klettersteig am Fallbach - C/D

5.0 | 96

Předpovídám počasí..
Převýšení: 540m
Parkoviště: 47.1293°, 9.9633°
Ferrata: 47.1257°, 9.9611°
3h
doba
30min
nástup
1h
sestup
1km
délka

Popis

Opravit údaje

Charakteristika

Impozantní Fallbachwand se stejnojmenným vodopádem byl vždy horolezeckou destinací. Na jaře 2018 byla na zdi napravo od vodopádu postavena dlouhá, středně obtížná via ferrata. Ferrata není pro začátečníky, obsahuje hodně pasáží obtížnosti C / D a C. Ferrata je dost dlouhá a vyžaduje nějakou fyzičku.

Příjezd

Po dálnici Arlberg - sjezd na Dalaas. Poté krátce pojedete zpět po silnici L97 ve směru na Bludenz, po asi 1,5 km se dostanete na nové parkoviště přímo na silnici.

Veřejná doprava: vlakem do Bludenz nebo Langen am Arlberg a autobusem (linka 90) do Dalaas Gasthof Krone (odtud pěšky až k ferratě).

Nástup

Z parkoviště po L97 (Arlbergstrasse), krátce po cestě směrem na Bludenz, pak stoupejte doleva po turistické stezce k Fallbachfallu. Nakonec se vydejte po hnědou skalní stezce k vodopádu. Krátce do kopce na západní straně vodopádu a pak krátce sestupujte k viditelnému začátku ferraty.

Sestup

Z konce ferraty sledujte značení modrou tečkou, přejděte potokem a vydejte se po modré turistickou stezce. Pak doleva (modrá / bílá značka), kudy se vrátíte do posledních domů na asfaltové silnici ve Winkelu. Odtud zahněte doleva po štěrkové cestě směrem k Fallbachfall. Na křižovatce s vodopádem Fallbach sejděte doprava po přístupové cestě zpět k parkovišti.

Zajímavosti

Velmi dlouhá a náročná via ferrata, která rozhodně vyžaduje určitou výdrž. Převýšení přes 500 metrů by určitě NEMĚLO být podceňováno - ne ferratě není žádný nouzový východ! Ve vlhkém prostředí se via ferrata nedoporučuje kvůli mnoha hladkým povrchům hornin.

Via ferrata se táhne hned vedle vodopádu - pokud je stále sníh a led na ferrata NELEZTE.

(Více autorů)


96 vylezlo
5.0
79
17
0
0
0

Načítám hodnocení

Ferraty v blízkosti


vzdálenost: -km

vzdálenost: -km

vzdálenost: -km

vzdálenost: -km

Okolí

Booking.com

načítám mapu..

Hledat

Ferraty

Lezci

Články

Nic jsme nenašli