Lavanttaler Alpen ~ 415 m.n.m.

Klettersteig Dreifaltigkeit - C

4.0 | 94

Předpovídám počasí..
Převýšení: 40m
Parkoviště: 46.6402°, 14.9513°
Ferrata: 46.6416°, 14.9519°
20min
doba
5min
nástup
15min
sestup
120m
délka

Popis

Opravit údaje

Charakteristika

Krátké, ale přesto zajímavé tréninkové via ferraty uprostřed pohraniční komunity Lavamünd. Stezka vede ve skalách pod kostelem Nejsvětější Trojice postaveným v roce 1690 hrabětem von Neuhäuslem (jako mírová nabídka pro osvobození Turků). Sestup si můžete s úctou užít na Via Crucis. Shrnutí: krátké via ferraty s vysokým faktorem zábavy a kulturním vyžitím na sestupu.

Příjezd

Na dálnici A2, sjezd na St. Andrä a pokračujte po hlavní silnici přes St. Paul do Lavamünd. Ve vesnici směr na Slovinsko, dokud nenajdete „kryté“ parkoviště u Marterl, nalevo před železničním přejezdem / bývalou stanicí.

Veřejnou dopravou: Vlakem do St. Paul a poté autobusem.

Nástup

Z parkoviště pokračujte po zpevněné silnici směrem ke kostelu Nejsvětější Trojice, dokud lesní stezka neodbočí vpravo pod skalní stěnu. Ta vede přímo pod ferratu.

Sestup

Z kostela Nejsvětější Trojice odbočte vlevo dolů po křížové cestě po zpevněné silnici až zpět na hlavní silnici. Případně můžete také sledovat křížovou cestu na Burgstallkogelu a sestoupit přímo do okresu Pfarrdorf.

Zajímavosti

- Na skalní stěně vedle ferraty je nově zřízen horolezecký park se snadnými lezeckými cestami.

- Díky své rychlé dostupnosti je stezka také snadno kombinovatelná s "Walter Mory klettersteig" - z Petzenbahn se dostanete do Lavamündu asi za 20 minut.

 


94 vylezlo
4.0
36
41
16
1
0

Načítám hodnocení

Ferraty v blízkosti


vzdálenost: -km

vzdálenost: -km

vzdálenost: -km

vzdálenost: -km

Okolí

Booking.com

načítám mapu..

Hledat

Ferraty

Lezci

Články

Nic jsme nenašli