Lago di Como ~ 1429 m.n.m.

Ferrata Centenario C.A.O. - D

5.0 | 74

Předpovídám počasí..
Převýšení: 365m
Parkoviště: 46.0596°, 9.2297°
Ferrata: 46.0592°, 9.2128°
2h 20min
doba
1h 15min
nástup
1h 15min
sestup
800m
délka

Popis

Opravit údaje

Charakteristika

Opravdu záživná a dlouhá via ferrata vedoucí na vrchol Monte Grona 1736mnm s úžasnými výhledy na Lago di Como. Na první pohled to vypadá, že vrchol bude rychle pokořen. Opak je pravdou. Úsek obtížnosti D je opravdu záživný. Ferrata je opravdu zdlouhavá a poměrně těžká, takže zvážit zda to vylezete, protože ač na trase je několik únikovek, zrovna před nejtěžší stěnou není. Kramle jsou tu poskromnu, ale jako bonus máme kromě lana i řetěz, což trošku kazí krásu výstupu, nicméně to výstup usnadňuje.  Ferrata má 7 částí. Mezi každou částí je odpočinková část. 

Příjezd

Bolzano -> Lago di Como -> Menaggio -> Breglia -> Lze pokračovat ještě pár set výškových metrů po placené silnici (3 Eura/24hod) na Parkoviště u Lesa (nic pro nízké podvozky).

Nástup

Od parkoviště k chatě Rifugio Menaggio (lze doplnit vodu), kolem vrcholu Pizzo Coppa a lehce sejít pár výškových metrů východním směrěm, dle ukazatelů na nástup na ferratu.  

Sestup

Z Monte Grona máme tři varianty sestupu.

1) Sejít kolem ferraty po klasické cestě na vrchol, poté k chatě a na parkoviště (cesta z vrcholu je ale extrémně příkrá!)

2) Sejít do sedla Forcoletta, poté k chatě a na parkoviště.

3) Sejít do sedla Sant´Amate a z něj na parkoviště.

Zajímavosti

Na ferratě je po celou dobu dvoje jištění, místo klasického lana je zde černé pogumované lano plus řetěz. Jistíte-li se na pogumovaném laně, výstup je trochu zvláštní neb pohyb karabin po laně je tichý. Úchyty pogumovaného lana jsou zpravidla dále od sebe než uchycení řetězu, což má za následek, že se občas zapomenete včas přecvaknout... :-)

Z ferraty a vrcholu jsou nádherné výhledy na Lago di Como.

7 částí ferraty, 2 únikové cesty.


74 vylezlo
5.0
63
11
0
0
0

Načítám hodnocení

Ferraty v blízkosti


vzdálenost: -km

vzdálenost: -km

vzdálenost: -km

vzdálenost: -km

Okolí

Booking.com

načítám mapu..

Hledat

Ferraty

Lezci

Články

Nic jsme nenašli