Stubai Alps ~ 980 m.n.m.

Auer Klamm-Klettersteige - B

2.0 | 8

Předpovídám počasí..
Převýšení: 150m
Parkoviště: 47.2176°, 10.8781°
Ferrata: 47.2174°, 10.8752°
35min
doba
10min
nástup
10min
sestup
60m
délka

Popis

Opravit údaje

Charakteristika

Voda z ledovců Stubaiských Alp se vlévá do impozantní rokliny Auer. Na dně rokle jsou dvě krátké via ferraty. Rokli používají hlavně canyoningový nadšenci. Vstup do rokle je zajímavý v podstatě jen s průvodcem (různí poskytovatelé v Ötzu). Pokud jste v této oblasti, můžete se pustit do Klammgrundu - v případě potřeby s jištěním ferratovým vybavením. Pokud budete mít štěstí, najdete rozšířené lezecké zařízení - plány na výstavbu na Velký vodopád již běží.

Příjezd

Po A12 - sjezd na Ötztal a dále k Ötz. Ve vesnici odbočíte směrem na Kühtai a vydáte se směrem na Taxegg. Parkujte, kde se dá (jen několik parkovacích míst).

Veřejná doprava: vlakem do Ötztal-Bahnhof a dále autobusem do Ambachu, odtud vede turistická stezka k dřevěnému mostu.

Nástup

Přímo u cedule (Taxegg) vede cesta doleva k rokli Auer. Následujte ji až k dřevěnému mostu. Var. A - Velký vodopád: přes most, dokud neuvidíte chatu na louce s úlem. Za dolním koncem louky je vyhlídka (plot, lavice), krátce nato začíná stoupání. Var. B. - Soutěska: přímo před mostem - vpravo od kaple a louky - nalevo od mostu do lesa k začátku ferraty.

Sestup

Stejný jako nástup.

Zajímavosti

Sestup do rokle by měl být proveden pouze pokud neprší! (když prší, voda rychle stoupá). Kdo ve Var. B nenajde jištění, měl by se obrátit (akutní riziko pádu na okraji rokle!). Via ferrata je vhodná pro děti od 9 let.


8 vylezlo
2.0
0
0
3
2
3

Načítám hodnocení

Ferraty v blízkosti


vzdálenost: -km

vzdálenost: -km

vzdálenost: -km

vzdálenost: -km

Okolí

Booking.com

načítám mapu..